Nowa gra w świecie Stargate! [wideo]

Wytwórnia MGM oraz Arkalis Interactive ogłosili premierę najnowszej interaktywnej gry przeznaczonej na urządzenia mobilne. IGN donosi, że pierwszy epizod gry swoją premierę będzie mieć w marcu 2013 roku. Trailer przedstawia śliczne animacje z bardzo realnymi podobiznami całej drużyny SG-1. Nie jest to co prawda gameplay, co nie zmienia faktu, że filmy... Więcej...

chevron
Encyklopedia » Postacie » Postacie SG-1 » Jack O'Neill
Grany przez: Kurt Russell, Richard Dean Anderson
Jonathan "Jack" O'Neill jako oficer Sił Powietrznych w stopniu pułkownika dowodził drużyną SG-1 przez siedem lat od momentu przywrócenia go do czynnej służby wojskowej z emerytury, na którą przeszedł drugi raz po pierwszej misji przez gwiezdne wrota. Misje na Abydos powierzono mu z powodu jego depresji i myśli samobójczych po przypadkowym samo postrzeleniu jego młodego syna ze służbowej broni Jacka. W 2004 roku otrzymał awans do stopnia generała brygady i zarządzał działalnością bazy Gwiezdnych Wrót. Rok później po został przydzielony do nadzorowania całego projektu obrony kosmicznej - Homeworld Security.
Urodził się w Chicago, dorastał w Minnesocie. Sprawił sobie równie wielu wrogów jak i przyjaciół podczas wielu lat swojej służby. Zdobycie jego zaufania wymaga czasu. Posiada ostre, sarkastyczne poczucie humoru i nie waha sobie szydzić z wroga nawet w najgorszej sytuacji. Jack miał łącznie dziewięć złamań kości. Jedno z nich wystąpiło w trakcie uderzenia o ziemie podczas nocnego skoku spadochronowego na granicy iracko-irańskiej w latach osiemdziesiątych. Nie było dla niego żadnego ratunku. Spędził dziewięć dni próbując samemu wydostać się z wrogiego terytorium.
Jack był także więziony w więzieniu irackim przez cztery miesiące po tym jak misja pod dowództwem Frank-a Cromwella nie przebiegła według planu. Można założyć, że Jack ożenił się przed rokiem 1988. Gdy był więziony myślał o swojej żonie Sarze i była ona jego główną motywacją do ucieczki. W parę lat po powrocie urodził się ich syn - Charlie. Nawet bliska przyjaźń była trudna dla Jacka. Mimo że major Kowalski był dla niego wielkim przyjacielem, z którym grywał w ulicznego hokeja, nie wiedział on równocześnie nic o synu Jacka. Wraz z Kowalskim służył on w misji we wschodnich Niemczech w roku 1982. Ich misją było opanowanie budynku i przejęcie rosyjskiego agenta, jednak w trakcie akcji wpadli w zasadzkę, podczas której ginie ówczesny dowódca i przyjaciela Jacka – John.
W wolnym czasie Jack spędzał swój czas z żoną i synem. Bardzo cenił wspólną grę z synem w baseball. Rodzina bardzo wiele dla niego znaczyła. Jednak pewnego jesiennego popołudnia po tym jak Charlie wrócił ze szkoły ze zdjęciem klasowym, chłopak bawiąc się pod nieobecność ojca w sypialni jego bronią służbową zabił się. Próbowali jeszcze go ratować w szpitalu, ale niestety Charlie nie przeżył. Wydarzenie to spowodowało, że O'Neill popadł w głęboką depresję. Przeszedł na emeryturę do czasu, gdy Generał West przywrócił go do czynnej służby.
Tajny projekt Gwiezdnych Wrót osiągał moment krytyczny. O'Neill przyjął wyznaczoną mu misję. Na wypadek gdyby Dr. Daniel Jackson uruchomił "drzwi do nieba" miał poprowadzić drużynę na druga stronę by zbadać sytuację i jeśli odkryją jakiekolwiek zagrożenie odda swoje życie w celu wysadzenia tamtych wrót i zagrożenia bombą atomową. Wrota udaje się otworzyć około roku 1996 co na zawsze zmieniło życie O'Neill'a. Po drugiej stronie urządzenia panował Władca Systemu Ra, który zasiedlił planetę Abydos ludźmi z Ziemi. Z pomocą Jacksona i Abydończyków, O'Neill użył bomby atomowej by zabić Ra. Jednak do detonacji doszło na orbicie planety w wyniku czego Jack powrócił na Ziemię, zostawiają Daniela na jego własną prośbę na Abydos. W przemianie O'Neill'a kluczową rolę pełnił Jackson i "dzieci z Abydos".
Po powrocie z misji O'Neill musiał się pogodzić z tym, że Sara od niego odeszła. Po rozwodzie był po raz pierwszy sam od dziesięciu lat. Program został zamknięty. Rok później Jack zostaje poinformowany, że przez wrota przybył nowy wróg. W tej sytuacji generał Hammonda powołał z powrotem O'Neill'a do czynnej służby wojskowej przydzielając mu nowe zadanie. Wraz z kapitan Samanthą Carter, majorem Kowalskim i Ferrettim powraca na Abydos by sprowadzić doktora Jackson'a by ten pomógł wyjaśnić sytuację i pomóc w walce z nowym zagrożeniem. Wkrótce potem Skaara (Abydoński chłopak, który Jackowi zastępował syna) zostaje uwięziony przez Apofisa co spowodowało że Jack ma osobiste powody by rozprawić się z nim. Do życia zostaje powołana czołowa jednostka ekspedycyjna nowej bazy – SG-1 nad którą dowództwo otrzymuje Jack O'Neill.
W trakcie badania nowych planet Jack zaprzyjaźnił się z członkami swojego zespołu. Jego początkową niechęć do Jackson'a zmieniła się diametralnie podczas tych lat. Mimo wielu sprzecznych kwestii potrafili oni sobie zaufać i wzajemnie wierzyć, zarówno w dyplomacji jak i w walce. Kiedy Jackson umarł i "wstąpił" na wyższy poziom egzystencji O'Neill łatwo opanował swój smutek. Gdy powrócił po roku z radością go przyjął do drużyny.
Jack także stał się dobrym przyjacielem i bratnią duszą Teal'ca, wojownikiem takim samym jak on, który przekonał go do walki przeciwko Goa'uld'om. Hammond, pomimo że jest jego dowódcą, został także przyjacielem. Często muszący stawić czoła ostremu i sarkastycznemu podejściu, uciszał burzę frustracji w Jacku, gdy trzeba było podejmować ważne dyplomatyczne decyzje. Także rozwijająca się przyjaźń z Sam, której Jack przyznał, że troszczy się o nią o wiele więcej niż pozwala na to regulamin wojskowy zabraniający romantycznych stosunków w jednostkach wojskowych.
Jack wiele przeżył przez te kilka lat programu Gwiezdnych Wrót. Został nosicielem dwukrotnie. Raz jako nosiciel Goa'ulda, a drugi jako nosiciel Tok'Ra - Kanana. Miał też dwukrotnie załadowaną do głowy wiedzę Pradawnych. Wyprowadził bez zezwolenia z SGC dziecko z innej planety. Umarł kilka razy z rąk Baala, po czym został ożywiany przez sarkofag. Spędził trzy miesiące jako część społeczeństwa Edora myśląc, że będzie musiał tam już zostać na zawsze. Został posądzony o morderstwo senatora USA oraz gwałtownie się postarzał pod wpływem nanocytów. Został też opanowany przez rasę mikroskopowej wielkości, uwięziony w pętli i co najważniejsze ratował Ziemię wielokrotnie przed zagładą.
Wielu z przyjaciół Jacka nie jest z Ziemi. Thor, naczelny dowódca Asgardzkiej floty (którego Jack określa jako swojego "kumpla") stał się jego sprzymierzeńcem od samego początku. Asgard widzi w nim potencjał ludzkiej rasy, dzięki czemu ich rasa zdecydowała się zawrzeć przymierzę z Ziemią. Thor nawet stwierdził że pułkownik jest nadzwyczajny ponieważ jest kolejnym krokiem ludzkiej ewolucji. Spędzając więcej niż siedem lat w drużynie SG1 życie Jacka zmieniło się na lepsze. Na szczęście dla Jacka, jego życzliwość i odważny duch działały tylko lepiej dla całej drużyny i znajomościom zawiązywanym z obcymi rasami.

Inne fakty:

  • Urodzony w roku 1957
  • Jeździ zielonym Fordem F250
  • Słucha opery
  • Lubi steki z ziemniakami, ciastko, nie przepada za jogurtami
  • Przepada za piwem, rzucił palenie papierosów
  • Zainteresowania: astronomia, łowienie ryb, ceramika, golf, szachy
  • Uważa, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka.
  • Ma problemy z kolanami
  • Przepada za animowanym serialem Simsons

Ważne odcinki: Stargate film, Children of the Gods, The Enemy Within, Cold Lazarus, Brief Candle, Fire and Water, Solitudes, There But For the Grace of God, Within the Serpent's Grasp, The Gamekeeper, Message In a Bottle, The Fifth Race, A Matter of Time. , Show and Tell, Out of Mind, Into the Fire, Fair Game, Learning Curve, Point of View, The Devil You Know, Pretense, A Hundred Days, Shades of Grey, Nemesis, The Other Side, Divide and Conquer, Chain Reaction, 2010, Entity, Enemis, Meridian, Revelations, Redemption part 2, Descent, Frozen, Abyss, Smoke and Mirrors, Paradise Lost, Fallen, Fragile Balance

Dyskusja na forum

Poprawki: amirkon
Login:
Hasło: